POTULKY BICYKLOM PO SLOVENSKU

Na Slovensku nájdete to, čo nikde na svete. Slovenský kras, najrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, ktoré ukrýva až 1110 jaskýň. Okrem bohatého množstva prírodných pamiatok sa Slovensko môže pýšiť aj titulom „hradnej veľmoci“. Spišský hrad, najrozsiahlejší stredoveký hradný komplex v strednej Európe, hrad Červený kameň s najrozsiahlejšími podzemnými priestormi, najvyšší drevený gotický oltár na svete nachádzajúci sa v meste Levoča alebo Sad Janka Kráľa v Bratislave, najstarší verejný park v Európe. A mnoho ďalších a fascinujúcich NAJ, ktoré stoja za to spoznať ich vlastnými očami a zážitkami. Slovensko je časť Európy, ktorá dýcha rozmanitosťou na každom kroku – jednoducho “MALÁ VEĽKÁ KRAJINA”  (informácie získané z http://www.visitslovakia.com/o-slovensku/.

Na Slovensku nájdete aj hustú spleť starovekých stavieb, hradísk, ktoré postavili naši predkovia, Slovania, za účelom ochrany rodov, osád a krajiny pred nepriateľom. Na viacerých miestach, kde boli postavené slovanské hradiská sa dnes týčia stredoveké stavby alebo už len zrúcaniny hradov, ktoré ako keby ukazovali na miesta, kde pôvodne staroveké hradiská stáli.

Na Slovensku sa nachádza aj veľa miest a lokalít, ktoré mali v určitej dobe kultúrny, spoločenský a hospodársky význam. Význam týchto miest postupom času opadol alebo bol nahradený aktivitami iných miest a lokalít.

O Slovensku, krajine plnej zahad, čarovných prírodných zákutí a kultúrno-historických tradícii bolo napísaných veľké množstvo článkov. Dovolil som si vybrať niektoré z nich:

CTK Lešťan odporúča navštevovať zaujímavé a “záhadné” miesta na Slovensku formou potuliek bicyklom. Pri potulkách bicyklom okrem spoznávania kras tejto našej čarokrásnej krajiny urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Pre cyklistov je možné heslo “Najkrajší pohľad na svet je zo sedla koňa” zmeniť na “Najkrajší pohľad na svet je zo sedačky bicykla”. A to doslovne.

CTK Lešťan ponúka cykloturistické akcie za spoznávaním Slovenska. Ponuka nie je definitívna a priebežne sa bude meniť a dopĺňať.

POTULKY bicyklom po okolí obce Dedinky

POTULKY bicyklom po okolí Penziónu Kerametal Látky

CYKLISTICKÉ POTULKY po okolí Zeleného Mlyna v Ožďanoch

CYKLOPOTULKY po ROUTE 66 SK

CYKLOPUTOVANIE po Slovensku

POTULKY bicyklom po Východnom Slovensku