Cyklistické potulky po okolí Zeleného mlyna v Oždanoch

Cyklo-turistický klub Lešťan pripravil v spolupráci so Zeleným mlynom v Ožďanoch trojdňové cyklistické potulky po hradoch Gemerskej, Malohontianskej a Novohradskej stolice. Bicyklami navštívime hrady Fiľakovo, Šomoška, Hajnáčka a veľmi zaujímavú lokalitu Soví hrad pri obci Šurice. Okrem týchto stredovekých stavieb navštívime aj zrušenú trať Rimavská Sobota – Poltár (časť trate s tunelom) a mesto Rimavská Sobota.

Cyklistické potulky po okolí Zeleného mlyna v Ožďanoch

Priamo nad obcou Šurice sa vypína bralo eliptického tvaru – Soví hrad. Vytvorilo sa ako výplň sopečného komína začiatkom štvrtohôr. Na samom vrchu sopečného sopúcha sú stopy po hrade a cca 5 m nižšie sa nachádza cisterna so zreteľnými dierami pre trámy. Celý areál je bez vegetácie a dnes už ničím nepripomína hrad. Pokiaľ nevyleziete cez 9 metrov vysokú skalu na najvyššiu časť brala, bude Vám miesto pripomínať iba pôsobivý výtvor prírody.

Podrobné informácie o cyklistických potulkách po okolí Zeleného mlyna pri Ožďanoch môžete získať telefonicky na čísle 0905429666, prihlásiť sa môžete prostredníctvom prihlasovacieho formulára DOLU v časovom predstihu tri týždne pred termínom cykloturistickej akcie.

Termíny akcie: 18.-20.08.2017, 02.-04.09.2017

Submit

Soví hrad v Šuriciach

surice

SPONZORI CTK LEŠŤAN

      

      

      

Share