Vlci zachránili rodící ženu. Díky nim dítě přežilo.

Těhotná Američanka Mary Kranik, která uvízla ve sněhové pasti na Aljašce, zažila dobrodružství jako z filmu. Porodila dítě v divoké přírodě a společnost jí při tom dělala smečka vlků.

Vlci zachránili rodící ženu. Díky nim dítě přežilo. "Vlků jsem se vždy strašně bála, teď je miluji. Určitě se za nimi jednou vrátím a poděkuji jim"

Zvířata se postarala o matku a dítě, protože intuitivně vycítila, že jim hrozí smrt.

“Vlci mě zřejmě považovali za členku smečky” říká pětadvacetiletá sekretářka z Talkeetny na Aljašce.

Mary Kranik byla v osmém měsíci těhotenství. Když se jednoho dne vracela domů, začala hrozná sněhová bouře. Auto sjelo z dálnice a uvízlo v sněhové závěji. Mary vystoupila z auta a doufala, že najde pomoc. Sněhová bouře však nabývala na intenzitě, a tak se zoufalá žena rozhodla jít pěšky do nejbližšího města. Ušla sotva osmset metrů, když začala mít kontrakce. Žena upadla do bezvědomí.

“Po několika minutách jsem nabyla vědomí” vzpomíná Mary.

“Hlavou jsem ležela na zádech obrovského vlka, pravděpodobně vůdce smečky. Obklopovalo mě asi dalších devět vlků. Chránili mě před silnou sněhovou bouří. Ani jsem nestihla dostat strach, protože do dvaceti minut jsem porodila” hrdě přiznala.

Vlci ji považovali za členku smečky.

Jedna vlčice jemně překousla pupeční šňůru a potom spolu s dalšími vlky začala dítě olizovat. Ostatní vlci se přitiskli k Mary, aby ji zahřáli. Žena se snažila vzít dítě do náruče, ale byla na to moc slabá. Stejná vlčice, která překousla pupeční šňůru, potrkovala dítě čumákem směrem k matce. Dítě plakalo. To znamenalo, že žije. Mary ho nakojila.

“Vlci byli celou dobu se mnou a vytvářeli ochrannou zeď proti sněhové bouři. Byla jsem členkou jejich smečky a potřebovala jsem pomoc. Vůdce smečky slízl sníh a slzy z mé tváře” uvedla Mary.

Šťastný konec

Ženiny přátelé našli opuštěné auto a okamžitě začali Mary hledat. Když si všimli vlků, obávali se nejhoršího. Začali střílet, aby je odehnali. Ti odešli na bezpečnou vzdálenot, ale z dálky pozorovali, jak přátelé přenášejí matku s dítětem do auta.

“Nezapomenou na mě” řekla novinářům Mary Kranik.

“Společně se svým malým Billem se na to místo jednou vrátím. Jsem si jista, že za námi přijdou.”

Kdyby nebylo svědků, kteří našli Mary obklopenou vlky, jen stěží by tomuto příběhu někdo uvěřil. Lesníci a myslivci tento incident nechtějí komentovat. Nikdy o ničem podobném neslyšeli. Nedoporučují ženě se znovu setkávat se šelmami, ale Mary na jejich rady nedává.Přidal: 23.12 10:13

Zdroj informácie: fakta v detailech