Metóda 4-7-8: Ako natrénovať mozog, aby ste zaspali za 60 sekúnd

 Všetci vieme, že dostatok kvalitného nočného spánku je veľmi dôležitý pre udržanie si dobrého zdravia. Bohužiaľ, v dnešnej dobe množstvo ľudí trpí nespavosťou. Týka sa to hlavne tých, ktorí vedú uponáhľaný a stresujúci život. Dôsledky na telo potom bývajú neblahé. Okrem stresu sa často vyskytuje aj úzkosť, svalová únava či znižovanie kognitívnych funkcií mozgu.Na rýchle vyvolanie spánku však existuje jeden veľmi efektívny trik. Počuli ste už o dýchacej metóde 4-7-8? Ide o vskutku efektívny spôsob, ako vyvolať spánok aj u tých najťažších prípadoch nespavosti. Ako vykonať dýchaciu techniku 4-7-8?

Táto technika bola vyvinutá harvardským odborníkom Dr. Andrewom Weilom, ktorý študoval vplyv dýchania a meditácií na potláčanie stresu. Je ľahká a vykonáva sa extrémne jednoducho. Postupujte podĺa nasledovných krokov:

  1. Najprv sa nadýchnite nosom a počítajte pri tom do 4. Snažte sa do seba nadýchnuť čo najviac vzduchu.
  2. Potom zadržte dych a počítajte pri tom do 7. Počas tejto doby umožňujete kyslíku, aby sa čo najlepšie vstrebal v pľúcach a krvou rozniesol do celého tela.
  3. Následne vydýchnite pri počítaní do 8. Počas výdychu zasa umožňujete oxidu uhličitému sa postupne dostať von z vašich pľúc.
  4. Celý proces opakujte odznova.

Ani sa nezdáte a najbližšia vec, na ktorú si budete pamätať, bude vaše raňajšie prebudenie sa. Ako táto metóda funguje. Toto dýchacie cvičenie funguje na tom princípe, že kompletne zrelaxuje vaše telo, spomalí srdcový rytmus (tep) a zvýši úroveň kyslíka vo vašom krvnom systéme. Ide o kompletne prirodzený, zdravý a bezpečný spôsob, ktorý vám pomôže veľmi rýchlo zaspať. Preto, keď nabudúce budete mať ťažkosti so zaspávaním, odporúčame vám, aby ste vyskúšali túto extrémne jednoduchú, no zároveň veľmi účinnú dýchaciu techniku. Jej efektivitou budete naozaj veľmi milo prekvapení.

https://magazin.panobcan.sk/category/zdravie/