TOUR de TOKAJ 2018 – 3.ročník (Malá Tŕňa)

Združenie Tokajská  vínna cesta v spolupráci s programom Terra Incognita a Košice region pozýva na už 3. ročník podujatia.

Príďte si otestovať svoje športové schopnosti na tretí ročník podujatia pod názvom „Tour de Tokaj“, ktoré sa uskutoční dňa 13.10. 2018 v čase od 09:00 do 16:00 hod. Spoluorganizátormi podujatia sú OZ Obejni Slovensko, CTK Lešťan a všetci naši partneri a členovia Združenia.

Podujatie bude spojením bežeckého a cyklo preteku vytýčenými trasami cez vinohrady vo Vinohradníckej oblasti Tokaj. Jedinečná príroda regiónu a úchvatné scenérie rozsiahlych vinohradov sa tak stanú miestom vôbec jediného športového podujatia realizovaného vo Vinohradníckej oblasti Tokaj.

Staňte sa jedným z účastníkov tohto podujatia a zabojujte o „zlaté tokajské medaile“ v súťažných kategóriách BABY – 1 km a RUN určených podľa dĺžky trate. Pre návštevníkov, ktorých okrem zlatej medaile na krku poteší aj zlatý tokajský mok v hrdle je pripravená kategória WINE, ktorá ekých pivniciachpo preteku ako degustácia vín v stredovekých tufových pivniciach za zvýhodnenú cenu.

Noviniek bude viac – ako kategória pre súťazichtivých BIKE PROFI 37 km, a ak nie ste nadšencom vytrvalostných pretekov, ale láka Vás príroda vinohradníckej oblasti, obujte sa do „túlavých topánok“ a nechajte sa uniesť rozprávkovými prechádzkami vinohradmi a okolitou prírodou v kategórii BIKE REKREA v troch možnostiach RELAX 1 – 21 km, RELAX 2 – 28 km alebo RELAX 3 – 43 km. Program bude doplnený rôznymi atrakciami pre malých aj veľkých, tombola a sprievodný program vo forme vytúpenie Bubnovej Show – CAMPANA BATUCADA.

Prijmite naše pozvanie na podujatie „Tour de Tokaj“ a zažite jedinečný športový deň. Veď na „pomyselný“ stupienok víťazov sa dostanete už len samotnou návštevou regiónu Tokaj. Tešíme sa na Vás

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV :  http://www.pretekaj.sk

REGISTRÁCIA DOBROVOĽNÍK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb-VEowU8q267CRcYUxOnYUKbLWmvcffnRM1ENsiSZ6R8Zcg/viewform?usp=form_confirm

PREHLÁSENIE O ZDRAVOTNOM STAVE: prehlasenie-o-zdravotnom-stave_TOUR 2018.FINAL

PROPOZÍCIE PODUJATIA:  http://www.pretekaj.sk

TOUR 2018_propozicie_FINAL_bike

TOUR 2018_propozicie_FINAL_run a baby

Ďakujeme našim sponzorom a spoluorganizátorom za ich podporu.

CTK Lešťan podal, podobne ako v dvoch predchádzajúcich ročníkoch, pomocnú ruku pri organizovaní tohto úchvatného športovo-spoločenského podujatia. K jeho úspešnému priebehu:

  • navrhol tri rôzne dlhé cyklistické trasy RELAX1 až RELAX3 v kategórii BIKE REKREA, uvedené v propozíciách vyššie ktoré prechádzajú regiónom Tokaja a pohorím Zemplínske vrchy,  
  • spracoval manuál SPRIEVODCA BIKE REKREA a schému presunu bicyklami v skupine,  
  • zabezpečí svojimi personálnymi kapacitami realizáciu kategórie BIKE REKREA, 
  • poskytne vecné dary ako odmenu za popredné umiestnenie v mužskej a ženskej kategórie BIKE PROFI,
  • prispeje reklamnými a propagačnými materiálmi CTK Lešťan a jeho sponzorov (Kellys, Cyklocentrum, ŠportCyklo, K-PRINT, s.r.o.  a ďalší sponzori) k materiálnemu obohateniu registrácie záujemcov o účasť v kategórii BIKE PROFI a BIKE REKREA.

Cyklistické trasy RELAX1 až RELAX3 sú spracované vo:

  • webovom prostredí. Na webovej stránke www.vypadni.sk  je možnosť si podrobne prezrieť jednotlivé trasy BIKE REKREA. Je vhodné si do smartphonu stiahnuť aplikáciu vypadni.sk, zaregistrovať sa v nej a cez aplikáciu vypadni.sk vyhľadať trasy RELAX,
  • formáte gpx pre GARMIN. Súbor so zemepisnými bodmi a trasami je možné cez PC alebo notebook nainštalovať prostredníctvom aplikácie GarminBaseCamp do Garmin-u. Súbor zašle organizátor akcie zaregistrovaným do kategórie BIKE REKREA spolu s manuálom SPRIEVODCA BIKE REKREA.

Každý účastník Tour de Tokaj, zaregistrovaný do kategórie BIKE REKREA, si môže mapy tratí RELAX1 až RELAX3 vytlačiť a priamo v teréne ich použiť.

PREZENTÁCIA cyklistických trás na VYPADNI.sk (klikať na mapky 🙂 )

TOUR de TOKAJ-RELAX-1

TOUR de TOKAJ-RELAX-2

TOUR de TOKAJ-RELAX-3

Share