Loading Udalosti

« All Udalosti

SHORT SURVIVAL 04/188 – okolie Košíc

máj 1 @ 14:00 - máj 3 @ 14:00

Kurz prežitia v prírode SHORT SURVIVAL (krátke prežitie) je trojdňový a realizujem aj e-learningovou formou.

Podrobné informácie o kurze prežitia získate na čísle +421905429666, do kurzu sa prihlásitezaslaním žiadosti na e-mailovú adresu misiak56@gmail.com. Po ukončení kurzu prežitia získate osvedčenie o absolvovaní kurzu prežitia.

Kurz prežitia pozostáva z prvej krátkej časti (prednášky a výklady s ukážkami na začiatku kurzu) a druhej dlhej časti (praktické zamestnania až do konca kurzu). Celý kurz  prežitia bude vykonaný v teréne a počas jeho trvania budú riešené otázky:

-ochrany organizmu voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia-pobyt v teréne: Výstavba prístreškov – prístrešok pre jednu ležiacu osobu, prístrešok pre viac ležiacich osôb, prístrešok pre jednu a viac sediacich osôb, zahrab, iglu.Získavanie a úprava vody – filtrácia a destilácia. Zakladanie ohňa – rôzne typy ohník a dakotské ohnisko, materiál na založenie ohňa, typy ohňa. Príprava stravy– druhy výživy, spôsoby prípravy jedla, získavanie a príprava rastlinnej stravy, kalorické hodnoty potravín, huby vo výžive. Získavanie a príprava živočíšnej stravy, stopy zveri a vtákov, pasce na lov zveri, ošetrenie ulovenej zveri, sladkovodné ryby vo výžive, iné živočíchy vhodné na stravovanie.

-presunu z miesta pobytu do civilizácie-pohyb v teréne: – rozhodovací proces, maskovanie, zásady pohybu v teréne, miesto na odpočinok, vplyv počasia na presun. Orientácia v teréne, určovanie svetovych strán, topografická mapa, orientácie v teréne s mapou a buzolou, určovanie vzdialenosti na mape. Azimut, určenie polohy na mape, orientácia v teréne bez mapy a buzoly. Určovanie vzdialenosti v teréne, orientačné body a spracovanie plánu presunu. Určovanie času v teréne.

-ochrany zdravia počas pobytu a pohybu v teréne-liečenie bylinkami v teréne – zásady zberu liečivých byliniek, aplikačné formy liečivých byliniek, vybrané druhy liečivých byliniek a ich použitie, ochorenia orgánov a ich liečenie liečivými bylinkami, ďalšie liečivé bylinky.

 

Share

Podrobnosti

Začiatok:
máj 1 @ 14:00
Koniec:
máj 3 @ 14:00

Organizátor

MVDr. Michal Ondovčík-prežitie
Telefón:
+421905429666
Email:
misiak56@gmail.com
Webstránka:
potulky.eu

Miesto udalosti

kurz prežitia
Jarna 8
Kosice, 04001
+ Google Map
Telefón:
905429666