Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

POBYT v prírode s prvkami prežitia – Slovenský Raj

16 októbra - 18 októbra

NIEKOĽKODŇOVÝ POBYT v prírode s prvkami prežitia bude vykonaný vo vybranej lokalite za účelom jej spoznávania a pri plnom využití prvkov prežitia počas niekoľkých dní pobytu v nej. Je určený pre absolventov jednodňových pobytov alebo kurzov prežitia.

Študijný obsah:

  • pobyt v teréne – výstavba prístreškov – prístrešok pre jednu ležiacu osobu, prístrešok pre viac ležiacich osôb, prístrešok pre jednu a viac sediacich osôb, zahrab, iglu. Získavanie a úprava vody – filtrácia a destilácia. Zakladanie ohňa – dakotské ohnisko, materiál na založenie ohňa, typy ohňa. Príprava stravy – druhy výživy, spôsoby prípravy jedla, získavanie a príprava rastlinnej stravy, kalorické hodnoty potravín, huby vo výžive. Získavanie a príprava živočíšnej stravy, stopy zveri a vtákov, pasce na lov zveri, ošetrenie ulovenej zveri, sladkovodné ryby vo výžive, iné živočíchy vhodné na stravovanie.
  • pohyb v teréne – rozhodovací proces, maskovanie, zásady pohybu v teréne, miesto na odpočinok, vplyv počasia na presun. Orientácia v teréne, určovanie svetovych strán, topografická mapa, orientácie v teréne s mapou a buzolou, určovanie vzdialenosti na mape. Azimut, určenie polohy na mape, orientácia v teréne bez mapy a buzoly. Určovanie vzdialenosti v teréne, orientačné body a spracovanie plánu presunu. Určovanie času v teréne.
  • liečenie bylinkami v teréne – zásady zberu liečivých byliniek, aplikačné formy liečivých byliniek, vybrané druhy liečivých byliniek a ich použitie, ochorenia orgánov a ich liečenie liečivými bylinkami, ďalšie liečivé bylinky.
Share

Podrobnosti

Začiatok:
16 októbra
Koniec:
18 októbra
Webstránka:
http://potulky.eu/pobyt-v-prirode-s-prvkami-prezitia/

Organizátor

MVDr. Michal Ondovčík-prežitie
Telefón:
+421905429666
Email:
misiak56@gmail.com