CYKLOPOTULKY – CESTAMI dobrého vojaka Švejka

Cykloturistický klub Lešťan organizuje v roku 2019 poznávaciu cykloturistickú akciu, venovanú návšteve miest a lokalít, v ktorých sa svojho času zdržiaval vojak Švejk, hlavný hrdina románu českého spisovateľa Jaroslava Haška. Akciu organizuje v mesiacoch jún až september a pozýva na ňu svojich členov ako aj členov zahraničných cykloturistických klubov.

termín akcie: 19.-24.07.2019

K tejto cykloturistickej akcii sú spracované organizačné pokyny, ktoré budú doplnené o ďalšie dôležité informácie  v prípade záujmu zo strany členov klubov. Počet záujemcov o túto akciu je potrebný z dôvodu, že je potrebné včas zabezpečiť ubytovanie na Slovensku a predovšetkým v Poľsku, kde je plánované prespanie v dvoch lokalitách.

Počas šiestich dní akcie sa najazdí cca. 460 km, čo vyžaduje kvalitnú prípravu bicykla a dobrý zdravotný a fyzický stav cyklistov. Odporúča sa horský bicykel, nakoľko pri ceste z Poľska na Slovensko je plánovaný presun po lesných a poľných cestách cez Ruské sedlo a potom okolo vodnej nádrže Starina až na cestu prvej triedy smerujúcu do Stakčína a ďalej. Taktiež je plánovaný presun okolo vodnej nádrže Solina v Poľsku s náročnými stúpaniami a klesaniami.

Organizačné pokyny_Cestami dobrého vojaka Švejka

Cesta vojaka Švejka na vojnu

Osudy dobrého vojaka Švejka za svetovej války díl 1 a 2 vo formáte pdf na stiahnutie

Osudy dobrého vojaka Švejka za svetove války díl  3 a 4 vo formáte pdf na stiahnutie

ODOSLAŤ

Share